- To wydarzenie minęło.
Spacer ornitologiczny, joga & uważność – wydarzenie na zasadzie donacji – wpłać, ile chcesz!
27 maja 2023 / 12:00 - 13:30
MIEJSCE: Park Sołacki
PLAN:Spotykamy się o 12:00 przed kawiarnią Zoffee (u. Wołyńska 6).
UDZIAŁ: donacja – wpłacasz, ile chcesz i możesz do „słoiczka wdzięczności”.
CZĘŚĆ I – joga/uważność – czyli 30-40 minut w kontakcie z ziemią, sobą na niej, z opowieścią o połączeniu a także, a może przede wszystkim BYCIEM. Byciem w łagodnym ruchu, oddechu, chwili.
Do tej części potrzebna będzie mata lub zwykł koc. Ruch będzie łagodny, inspirowany jogą, ale wcześniejsze doświadczenie nie jest konieczne. Możesz przyjść zupełnie zielona/-ny! Co wspaniale wpisze się w kontekst.
Z tak zakorzenioną obecnością i receptywnymi zmysłami wybierzemy się na spacer po parku, pod przewodnictwem Marii:
CZĘŚĆ II – spacer ornitologiczny po parku, czyli poszukiwanie ptaków. Poznawanie gatunków, kształtów, śpiewu. I ciekawostek.
*CZĘŚĆ III (nieoficjalna, więc z gwiazdką ) – rozmowy „przy kawie”. Na koniec skoczymy na kawkę, herbatę, ciacho – co komu w duszy zagra. Będziemy mogli sobie porozmawiać, będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Jeśli jakieś będą nurtować.
KOSZT: spotkanie odbywa się na zasadzie donacji, czyli do „słoiczka wdzięczności” wpłacasz, ile chcesz/możesz.
O PROWADZĄCYCH:
O ptakach opowie Wam Maria Krześlak-Kandziora z Centrum Kultury Zamek. Więcej o Marii:
W 2012 roku założyła księgarnię Bookowski, by po siedmiu dobrych latach rozstać się z nią i rozpocząć pracę w Zespole ds. Literatury Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Pisze o przyrodzie i literaturze dla portalu Kultura u Podstaw, prowadzi spotkania z pisarzami i przyrodnikami zarówno w instytucjach kultury, jak i na piknikach i festiwalach. W roku akademickim 2022/2023 r. współpracuje ze School of Form prowadząc gościnne zajęcia w autorskiej pracowni humanistyczno-społecznej. Od stycznia do maja 2022 współpracowała z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży przy promocji podlaskiego cyfrowego repozytorium przyrodniczych danych naukowych Open Forest Data.
Trochę o mnie:
Agata Ludwiczak – nauczycielka jogi RYT200, trenerka medyczna, masażystka, bodyworkerka, w trakcie kursu Facylitatorów Emotion Aid. Swoją pracę bazuje na założeniach Teorii Poliwagalnej, która wskazuje na silny związek człowieka ze światem zwierząt. Okazuje się, że jesteśmy bliżej naszych zwierzęcych przyjaciół w kwestii reagowania na stres niż byśmy prawdopodobnie chcieli przyznać. Naszymi układami nerwowymi rządzą podobne mechanizmy. Co więcej – od przedstawicieli świata fauny możemy się sporo na temat rozładowywania stresu i wracania do dobrostanu nauczyć.
Agata integruje narzędzia i metody związane z ruchem, dotykiem i układem nerwowym, aby wspierać osoby w odzyskiwaniu zdrowia, dobrego samopoczucia i kontaktu ze sobą. Współpracuje z Instytutem Poliwagalnym, dla którego przetłumaczyła i lektorowała kurs „Zasotosowanie Teorii Poliwagalnej w Jodze”. Entuzjastka podejść neurobiologicznych, w których upatruje przyszłość wspierania osób we wracaniu do zdrowia w przypadku skutków stresu (jego różnych obliczy i nasilenia), nawracających dolegliwości o nieznanej etiologii,a także chronicznego bólu.
Fascynatka ptaków, przyrody, jej terapeutycznych właściwości – zarówno w postaci kąpieli leśnych (shirnrin yoku), jak i zwykłego „szwędactwa”.
Ogromną słabość czuje do jerzyków, których specyficznego popiskiwania i szybowcowych lotów wyczekuje każdej wiosny.
www.jogawzgodzie.pl
Zapraszamy serdecznie! Dajcie znać znajomym, weźcie rodziny, partnerów, partnerki. Spotkajmy się.
Agata & Maria
ZAPRASZAMY
https://fb.me/e/Xm7uOFri