Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Spacer ornitologiczny, joga & uważność – wydarzenie na zasadzie donacji – wpłać, ile chcesz!

27 maja 2023 / 12:00 - 13:30

MIEJSCE: Park Sołacki
PLAN:Spotykamy się o 12:00 przed kawiarnią Zoffee (u. Wołyńska 6).

UDZIAŁ: donacja – wpłacasz, ile chcesz i możesz do „słoiczka wdzięczności”.

CZĘŚĆ I – joga/uważność – czyli 30-40 minut w kontakcie z ziemią, sobą na niej, z opowieścią o połączeniu a także, a może przede wszystkim BYCIEM. Byciem w łagodnym ruchu, oddechu, chwili.

Do tej części potrzebna będzie mata lub zwykł koc. Ruch będzie łagodny, inspirowany jogą, ale wcześniejsze doświadczenie nie jest konieczne. Możesz przyjść zupełnie zielona/-ny! Co wspaniale wpisze się w kontekst.
Z tak zakorzenioną obecnością i receptywnymi zmysłami wybierzemy się na spacer po parku, pod przewodnictwem Marii:

 

CZĘŚĆ II – spacer ornitologiczny po parku, czyli poszukiwanie ptaków. Poznawanie gatunków, kształtów, śpiewu. I ciekawostek.
*CZĘŚĆ III (nieoficjalna, więc z gwiazdką ) – rozmowy „przy kawie”. Na koniec skoczymy na kawkę, herbatę, ciacho – co komu w duszy zagra. Będziemy mogli sobie porozmawiać, będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Jeśli jakieś będą nurtować.
KOSZT: spotkanie odbywa się na zasadzie donacji, czyli do „słoiczka wdzięczności” wpłacasz, ile chcesz/możesz.

O PROWADZĄCYCH:
O ptakach opowie Wam Maria Krześlak-Kandziora z Centrum Kultury Zamek. Więcej o Marii:
W 2012 roku założyła księgarnię Bookowski, by po siedmiu dobrych latach rozstać się z nią i rozpocząć pracę w Zespole ds. Literatury Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Pisze o przyrodzie i literaturze dla portalu Kultura u Podstaw, prowadzi spotkania z pisarzami i przyrodnikami zarówno w instytucjach kultury, jak i na piknikach i festiwalach. W roku akademickim 2022/2023 r. współpracuje ze School of Form prowadząc gościnne zajęcia w autorskiej pracowni humanistyczno-społecznej. Od stycznia do maja 2022 współpracowała z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży przy promocji podlaskiego cyfrowego repozytorium przyrodniczych danych naukowych Open Forest Data.

Trochę o mnie:
Agata Ludwiczak – nauczycielka jogi RYT200, trenerka medyczna, masażystka, bodyworkerka, w trakcie kursu Facylitatorów Emotion Aid. Swoją pracę bazuje na założeniach Teorii Poliwagalnej, która wskazuje na silny związek człowieka ze światem zwierząt. Okazuje się, że jesteśmy bliżej naszych zwierzęcych przyjaciół w kwestii reagowania na stres niż byśmy prawdopodobnie chcieli przyznać. Naszymi układami nerwowymi rządzą podobne mechanizmy. Co więcej – od przedstawicieli świata fauny możemy się sporo na temat rozładowywania stresu i wracania do dobrostanu nauczyć.

Agata integruje narzędzia i metody związane z ruchem, dotykiem i układem nerwowym, aby wspierać osoby w odzyskiwaniu zdrowia, dobrego samopoczucia i kontaktu ze sobą. Współpracuje z Instytutem Poliwagalnym, dla którego przetłumaczyła i lektorowała kurs „Zasotosowanie Teorii Poliwagalnej w Jodze”. Entuzjastka podejść neurobiologicznych, w których upatruje przyszłość wspierania osób we wracaniu do zdrowia w przypadku skutków stresu (jego różnych obliczy i nasilenia), nawracających dolegliwości o nieznanej etiologii,a także chronicznego bólu.
Fascynatka ptaków, przyrody, jej terapeutycznych właściwości – zarówno w postaci kąpieli leśnych (shirnrin yoku), jak i zwykłego „szwędactwa”.

Ogromną słabość czuje do jerzyków, których specyficznego popiskiwania i szybowcowych lotów wyczekuje każdej wiosny.
www.jogawzgodzie.pl
Zapraszamy serdecznie! Dajcie znać znajomym, weźcie rodziny, partnerów, partnerki. Spotkajmy się.
Agata & Maria

 

ZAPRASZAMY

https://fb.me/e/Xm7uOFri

Zapisz się na zajęcia

Szczegóły

Data:
27 maja 2023
Godzina:
12:00 - 13:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Zajęcia

Masz pytanie? Nie wiesz, które zajęcia wybrać?

Kilka podpowiedzi:

Yoga Basics to kurs obejmujący 8 spotkań, na którym zapoznajesz się z konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi pozycji jogi (asan), różnymi metodami oddechowymi, Twoimi indywidualnymi potrzebami w ramach ćwiczeń/praktyki itd. Sesje kończymy ok. 10-minutowym ucieleśnionym relaksem.

Joga Integralnie 1 – grupa dla osób, które znają podstawową technikę pracy w asanach. Holistyczne sekwencje bazujące na rozgrzewającej i wzmacniającej, ale uważnej i płynnej vinyasa jodze oraz kojącej statyce. Sesje kończymy ok. 10-minutowym ucieleśnionym relaksem.

Joga integralnie 1/2 – zajęcia dla każdego, kto chce mieć możliwość podjęcia większego wyzwania (2), a także wybrania łagodniejszego wariantu (dlatego 1/2). Zawsze znajdziesz u mnie alternatywę do bardziej zaawansowanej pozycji. Bycie łagodnym wobec siebie też może być wyzwaniem.

Łagodna joga – łagodne ucieleśnianie pozycji jogi, zaznajamianie się z oddechem i kojące techniki regulujące działanie nerwu błędnego. Tu mniej znaczy więcej. Z zajęć skorzystają osoby w każdym wieku i o każdym stopniu znajomości pozycji jogi. Szczególną ulgę mogą poczuć osoby przebodźcowane, zmęczone, zestresowane, przeciążone, które mimo wszystko czują potrzebę ruchu.

Joga na Dzień dobry + CORE – usuniesz napięcia z tygodnia w płynnych, funkcjonalnych sekwencjach, rozciągniesz się i złapiesz jasny umysł z samego rana. Każde zajęcia mają część (ok 10-15 minut), w której wzmacniamy brzuch i mięśnie głebokie (kręgosłup to pokocha). Dobry start w dzień gwarantowany!

Skontaktuj się ze mną – zadzwoń, napisz sms lub maila. 🙂 Pomogę Ci dobrać zajęcia.

Ośrodki

Miejsca, w których możemy się spotkać:

 • Bodhi – Studio Pracy z Ciałem

  Ul. Skarbka 33, Poznań

 • OPIRO - Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

  Ul. Ozimina 14a, Poznań

 • Lovayoga Studio

  Ul. Skarbka 35, Poznań

 • Ośrodek Edukacji, Sportu i Terapii "Olimpijczyk"

  Ul. Kościerzyńska 76/78, Poznań

© 2022 Joga w zgodzie ze sobą

Zmalowane przez CHART