Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Joga i Teoria Poliwagalna – jak Twoja twarz może pomóc Ci się wyciszyć?

12 stycznia 2023 / 20:00 - 20:30

Bezpłatnie

Jeśli ciekawi Cię Teoria Poliwagalna i bazujące na niej praktyki wspierające dobrostan – ten webinar jest dla Ciebie!

Zapraszamy na praktyczno-teoretyczny bezpłatny webinar entuzjastki/-tów jogi, nauczycielki/-li, instruktorki/-rów a także wszystkich ciekawych tego, jak można korzystnie wpływać na samopoczucie dzięki działaniu na konkretne obszary twarzy.

Naszym bohaterem będzie struktura, której intensywnie używasz każdego dnia nie wiedząc o tym – V nerw czaszkowy. Poznaj go i zaprzyjaźnij się z nim dla swojego zdrowia!

Podczas webinaru dowiesz się:
– jak przebiega i za co odpowiada nerw trójdzielny,
– jak wiążę się on z Teorią Poliwagalną i jogą,
– jak świadomie na niego wpływać i prawidłowo go stymulować – POZNASZ 2 przydatne techniki.
– co wyróżnia jogę w ujęciu Poliwagalnym.

Będzie też czas na Wasze pytania.
Teoria Poliwagalna ściśle wiąże się z neurobiologią poczucia bezpieczeństwa. Pełni ono kluczową rolę także podczas zajęć jogi, do której zaaplikowane są jej założenia. To fascynujące, jak wzbogacają one niezwykle już wartościowy system jogi i jak pozwalają spojrzeć na to, co znane, zupełnie inaczej… Temat rzeka – my zapraszamy na krótką w niej kąpiel.

Jak dołączyć?
GDZIE: Platforma Zoom
ZAPISY: agata@jogawzgodzie.pl
LINK do spotkania otrzymasz na swój adres e-mail.

O Agacie Ludwiczak:
Nauczycielka jogi RYT200 z 12-letnim stażem, trenerka medyczna, masażystka oraz instruktorka metody Facefitness. Prowadzi zajęcia pod szyldem Joga w zgodzie ze sobą. W 2022 roku Agata wsparła tłumaczenie kursu “Zastosowanie Teorii Poliwagalnej w Jodze”, jej głos usłyszycie w lektorowanej części praktycznej szkolenia. W ramach współpracy z Instytutem Agata popularyzuje wiedzę na temat sposobów pracy z układem nerwowym i nerwem błędnym w jodze w ujęciu zaproponowanym przez dr Stephena Porgesa i dr Arielle Schwartz. Agata łączy tradycję i mądrość jogi z aktualnymi wynikami badań. Przyświeca jej idea „przyjaźni z ciałem” bardziej niż „pracy” z nim. Od blisko 12 lat pomaga uczestnikom swoich zajęć powracać do dobrego samopoczucia.

Uczy doświadczać siebie w ruchu bazującym na systemie jogi, praktyk somatycznych, technik oddechowych, sposobów pracy z układem nerwowym (Applied Polyvagal Theory in Yoga Therapeutics – dr Arielle Schwartz) oraz powięziowej autoterapii i zdrowego ruchu (opartych na koncepcji taśm powięziowych T. Myersa i ćwiczeń medycznych).”Kocham to, co robię, człowiek to moja fascynacja. Ogromnym szacunkiem darzę każdą osobę, jej historię i wewnętrzną moc samouzdrawiania, jaką w sobie nosi. Jestem głęboko wdzięczna za to, że mogę wspierać i pomagać we wracaniu do siebie”.

Do zobaczenia!
Agata i zespół Instytutu Poliwagalnego

 

Zapisz się na zajęcia

Szczegóły

Data:
12 stycznia 2023
Godzina:
20:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Zajęcia

Masz pytanie? Nie wiesz, które zajęcia wybrać?

Kilka podpowiedzi:

Yoga Basics to kurs obejmujący 8 spotkań, na którym zapoznajesz się z konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi pozycji jogi (asan), różnymi metodami oddechowymi, Twoimi indywidualnymi potrzebami w ramach ćwiczeń/praktyki itd. Sesje kończymy ok. 10-minutowym ucieleśnionym relaksem.

Joga Integralnie 1 – grupa dla osób, które znają podstawową technikę pracy w asanach. Holistyczne sekwencje bazujące na rozgrzewającej i wzmacniającej, ale uważnej i płynnej vinyasa jodze oraz kojącej statyce. Sesje kończymy ok. 10-minutowym ucieleśnionym relaksem.

Joga integralnie 1/2 – zajęcia dla każdego, kto chce mieć możliwość podjęcia większego wyzwania (2), a także wybrania łagodniejszego wariantu (dlatego 1/2). Zawsze znajdziesz u mnie alternatywę do bardziej zaawansowanej pozycji. Bycie łagodnym wobec siebie też może być wyzwaniem.

Łagodna joga – łagodne ucieleśnianie pozycji jogi, zaznajamianie się z oddechem i kojące techniki regulujące działanie nerwu błędnego. Tu mniej znaczy więcej. Z zajęć skorzystają osoby w każdym wieku i o każdym stopniu znajomości pozycji jogi. Szczególną ulgę mogą poczuć osoby przebodźcowane, zmęczone, zestresowane, przeciążone, które mimo wszystko czują potrzebę ruchu.

Joga na Dzień dobry + CORE – usuniesz napięcia z tygodnia w płynnych, funkcjonalnych sekwencjach, rozciągniesz się i złapiesz jasny umysł z samego rana. Każde zajęcia mają część (ok 10-15 minut), w której wzmacniamy brzuch i mięśnie głebokie (kręgosłup to pokocha). Dobry start w dzień gwarantowany!

Skontaktuj się ze mną – zadzwoń, napisz sms lub maila. 🙂 Pomogę Ci dobrać zajęcia.

Ośrodki

Miejsca, w których możemy się spotkać:

 • Bodhi – Studio Pracy z Ciałem

  Ul. Skarbka 33, Poznań

 • OPIRO - Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

  Ul. Ozimina 14a, Poznań

 • Lovayoga Studio

  Ul. Skarbka 35, Poznań

 • Ośrodek Edukacji, Sportu i Terapii "Olimpijczyk"

  Ul. Kościerzyńska 76/78, Poznań

© 2022 Joga w zgodzie ze sobą

Zmalowane przez CHART